انواع چسب های صنعتی

انواع چسب های صنعتی

انواع چسب های صنعتی

یکی از پرکاربردترین چسب ها استفاده از انواع چسب های صنعتی است که بیشتر درکارخانه های تولیدی از آنها استفاده می کنند. انواع چسب های قوی و چسب های ضد آب باعث پیشرفت کاری و سرعت بخشیدن در تولیدات شده است زمانی که به فروشگاه های چسب مراجعه می کنید با انوع آنها و کاربرشان و خواص هر یک آشنا خواهید شد شما ممکن است در خرید و تهیه آنها تجربه کافی را نداشته باشید بنابراین برای اینکه محصول مناسبی را تهیه کنید با فروشندگان و کارشناسان ما در تماس باشید .

چسب آکریلیک

چسب های آکرولیک توسط افزایشی رادیکال آزاد هنگام استفاده به سرعت خشک و محکم می شوند .منومر اصلی ، متیل متوکریلات می باشند.

چسب سنگ

یکی از انواع چسب های صنعتی معمولا برای اتصالات سنگی به کار می رود از ویژگی های آنها می توان به مقاومت بالای محصول به دمای محیط و هر شرایط آب و هوایی را اشاره کرد اگرچه انواع کاربردها را در خانه و محیط صنعتی دارند اما مهمترین ویژگی های چسب سنگ قابلیت اتصال به انواع سنگ ها مانند سطح حمام و سوویس بهداشتی ، سطوح سیمانی و نماسازی ساختمان به کار برد و سازگاری آنها با هر شرایطی مانند رطوبت و دما و قرار گرفتن در محیط های اسیدی و دارای گاز مانند فاضلاب ها از خواص چسب نمی کاهد .

چسب چوب

از چسب چوب در صنعت تولیدات چوب مانند مبلمان سازی و اتصالات چوبی مانند تزیینات و بسیاری از کارها نام برد . دراتصال با این چسب هر چه فشار بر روی اتصال بیشتر باشد چسبندگی بیشتری پیدا می کند اما در شرایطی که آن را با آب ترکیب کنید می تواند به کار آسیب برساند زیرا چوب ها با برخورد با آب حجم بیشتری پیدا می کنند و کار را خراب می کند این محصولا با رنگ سفید و بی رنگ در بازار به فروش می رسد و قدرت چسبندگی بالایی در کار از خود نشان می دهند.

چسب ترموپلاست یا 1-2-3-

چسب یک دو سه نیز از چسب های صنعتی به شمار می رود آنها کاربرد خانگی و صنعتی دارند می توان نمونه کوچکی تری از آنها را در خانه نگه داشت و برای چسباندن لوازم ضروری به هر سطوحی که دور ازشعله آتش استفاده کرد در عرض چند ثانیه بعد از مصرف چسب خشک و قوی می شود البته این محصولا دوجزئی می باشند یکی چسب مایع و دیگری اسپری حلال آن است که باید قبل از چسب محل را اسپری نمود سپس چسب زد و اتصال را انجام داد .

چسب آلاستومر

الاستومر یکی از انواع چسب های کائوچویی مصنوعی به شمار می رود که با حل کردن کائوچو در بنزین بدست می آید این چسب قابلیت چسبندگی به هر سطوحی به غیر از پلاستیک را دارد قدرت چسبندگی و استحکام بالای چسب باعث شده که در صنایع بزرگ مانند کشتی رانی و هواپیماسازی از آن به کار برند.

چسب رزین اپوکسی

یکی از انواع چسب های صنعتی رزین اپوکسی است این رزین ها مورد استفاده در کارخانه های تولیدی و کارگاه ها می باشد و برای چسباندن قطعات فایبر گلاس ، مجسمه های تزیینی و قابلیت اتصال به سطح زیادی دارند چسب اپوکسی در صنایع بسیاری کاربرد دارد مانند صنعت حمل و نقل دراییی ، کشتی سازی ، پل سازی و…که مقاومت بالایی هم در اتصالات و هم در آب بندی دارند.

چسب تفگی حرارتی

چسب تفنگی یکی از انواع چسب های صنعتی به شمار می رود . از این چسب برای کاردستی و ساختن تزیینات و گلسازی بیشتر استفاده می شود و قابلیت چسبندگی به فوم ، کاغذ و پارچه را دارد . این چسب به صورت جامد است در دستگاهی شبیه تفنگ قرار گرفته و با اتصال دستگاه به برق چسب ذوب می شود و به بیرون هدایت می شود .

چسب قطره ای

برای چسباندن قطعات ریز شیشه ای ، فلزی و پلاستیکی به کار می رود چسب قطره ای در زیر کار به صورت نامرئی مانده و شوره نخواهد زد هنگام مصرف مراقب باشید به پوست دست نچسبد زیرا کندن آن آسان نخواهد بود .

چسب آکواریوم

این چسب برای اتصالات شیشه آکواریوم کاربرد دارد آنها بی رنگ هستند و قدرت بالایی در چسبندگی دارنذد این محصول خاصیت ضد باکتری را دارد و در رنگ های شفاف ، سفید و رنگی در بازار موجود هستند آنها علاوه بر اتصال دو شیع عایق بندی را نیز در کار ایجاد می کنند .

چسب موکت

از چسب موکت برای چسباندن انواع فوم ، موکت ، اسفنج استفاده می شود که بعد از 15 الی 30 دقیقه بعد از اتصال به خوبی سفت و سخت خواهند شد.

چسب صنعتی دوطرفه

چسب های دوطرفه دیگر چسب های صنعتی میباشند که دوروی آنها به چسبدار و به صورت رولی و برش کاغذی تولید و توزیع میشوند . این چسب ها ظاهری شبیه به چسب بسته بندی دارند اما با این تفاوت که دوروی چسب چسب دار میباشد . چسب پیشگام وارد کننده اصلی چسب دوطرفه آلمانی با برترین برندهای آلمانی در خدمت شماست .

انوع چسب آهن

چسب آهن از جمله چسب های قوی است که آن را با نام چسب آهن یا چسب همه کاره هم می شناسند اما به دلیل کاربرد آن بیشتر برای چسباندن آهن با نام چسب آن در بازار شناخته می شود و می تواند جایگزین مناسبی برای جوش دادن آهن یا سوراخ کردن سطوح فلزی باشد که هم زمان ترمیم فلزات را کاهش می دهد و هم بوسیله سوراخ کردن آنها را دچار آسیب نمی کنند از طرفی هزینه ترمیم و اتصال را کاهش می دهد اما این چسب نیز همانند سایر چسب ها در انوع مختلفی تولید و عرضه می شوند اما به طور کل به سه دسته تقسیم می شوند که هر یک از مزایای خاصی برخوردارند و کاربرد آنها متفاوت است.

چسب اپوکسی چیست ؟

چسب اپوکسی نوعی چسب آهن ضد آب است که قدرت بالایی در چسبندگی دارد به علت ضد آب بودن در صنعت کشتی سازی بسیار کاربرد دارد آنها به صورت دو قلو عرضه می شوند همه شما با چسب قطره ای سر و کار داشته اید که برای کاربردهای جزئی و کوچک استفاده می شود اما این چسب برای شکستگی های بزرگتر کاربرد دارند.

چسب پلی اورتان

پلی اورتان از جمله چسب های بسیار پر قدرت بوده و کاربرد زیادی در کارگاه ها و منزل دارد پسب پلی اورتان سازگاری و چسبندگی خوبی برای چسباندن سطوح فلزی ، سنگ ، فایبرگلاس و لاستیگ است آنها با رطوبت فعال می شوند و در مدت کوتاهی خشک شده و متورم می شوند و با استون دوباره حلال می شوند و برای برداشتن این چسب از روی سطوح بهتر از استون استفاده کنید.

کاربرد چسب سوپرگلو

این چسب با نام قطره ای در بازار شناخته می شود و قدرت بالایی برای چسباندن سطوح سنگ ، شیشه ، پلاستیک و بعضی از سطوح فلزی دارد آنها به علت بی رنگ بودن در کار هیچ اثری از خود باقی نمی گذارند.

چسب آهن چه کاربردی دارد ؟

چسب آهن به علت قدرت بالای چسبندگی و ضد آب بودن در صنایع مختلفی استفاده می شوند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم البته امروزه شرکت های زیادی در زمینه چسب آهن بر سر کیفیت با هم رقابت می کنند که شناخته ترین آنها چسب بل ، هل و 8888 است.

قابلیت استفاده در چسباندن چوب ، شیشه ، فلز ، فوم و فیبر
چسباندن سطوح چرمی ، پلاستیکی ، پارچه ای و روکش های تزئینی
پر کردن ترک ها و حفره ها
صنعت تولید کفش
کاربرد در صنعت الکترونیک
اتصال فلزات به جای جوش دادن
چسباندن سطوح فلزی مانند مس ، آلومینیوم ، آهن ، تیتانیوم ، برنج و…
تعمیر انواع سطوح مختلف

حلال چسب آهن

معمولا هنگام جدا کردن چسب آهن از روی سطوح کار سختی است اما اگر با حلال چسب آشنا شوید می توانید این کار را به آسانی انجام دهید به طور معمول حلال چسب هایی که بر پایه آب هستند آب است اما برای چسب های دیگر باید از استون ، سرکه ، آب ، روغن ، آبلیمو و… استفاده می کنند اما استون در همه جا قابل استفاده نیست چرا که ممکن است به رنگ سطوح آسیب بزند.