بهترین چسب اپوکسی

بهترین چسب اپوکسی

چسب های اپوکسی همه کاره

این نوع برای چسباندن بیشتر سطوح مورد استفاده قرار میگیرند باید این نکته در نظر گرفت اگر این مواد خشک شوند سخت و صلب می شوند این محصول بدون حلال دارای نسبت اختلاط ساده یک به یک است , دارای غلظتی مناسب بوده که امکان استفاده از آن را در سطوح عمودی و افقی فراهم کرده و پر کننده خوبی برای سطوح شکافته است .

رزین نوعی ترکیب آلی و چسبنده بوده که هم به شکل طبیعی و هم به شکل مصنوعی موجود است چسب رزینی و ماده رزینی در شرایط خاص سفت و سخت می شود ؛ چسب رزین از ترکیب رزین اپوکسی و هارنر بتن تشکیل می شود ؛ مقاومت شیمیایی بالا در محیط های خورنده , شیمیایی , اسیدی و قلیایی از دیگر ویژگی های این ماده شیمیایی می باشد ؛ این ماده استحکام کششی , فشاری و خمشی بسیار بالایی را داراست چسب های رزین دارای مقاومت حرارتی بالا و عایق الکتریسیته نیز می باشند بسته به نوع چسب می توان از آن برای متصل کردن قطعات فلزی , چوبی , پلاستیکی و… استفاده نمود بهترین چسب اپوکسی را می توان از برندهای معتبر خریداری نمود .

چسب های اپوکسی سنگ :

این نوع از دو جزء اپوکسی و هاردنر تشکیل شده و هیچ نوع حلالی ندارد در برابر رطوبت و دما بسیار مقاوم بوده و به دلیل چسبندگی بالا به مرور زمان وجب افتادگی سنگ نمی شود کاربرد ان اجرا و نصب سنگ بر روی نمای داخلی و خارجی ساختمان است .
چسب های اپوکسی پلاستیک :

این نوع معمولا یک چسب اپوکسی دو قلو استکه در برابر آب مقاوم بوده و برای انواع پلاستیک از جمله پلی استایرن , اکریلیک و فایبرگلاس استفاده می شود این نوع برای ساخت مخازن , ظروف پلاستیکی و قطعات پلاستیکی کاربرد دارد .
چسب های اپوکسی جلاسنج :

این نوع یک چسب دو جزئی قوی بوده و از پر کاربردترین نوع چسب هاست که موجب بهبود ویژگی های شیمیایی و مکانیکی محصولات می شود .

چسب های اپوکسی شفاف :

چسب های اپوکسی برای ترمیم دیوار و ترک نیز کاربرد دارندچسب اپوکسی شفاف پس از مصرف اثری به جای نمی گذاردو رد مواردی که در دید هستند می توان از آنها استفاده نمود .

ویژگی های بهترین چسب اپوکسی

بهترین چسب اپوکسی باید از ویژگی ها و قابلیت هایی برخوردار باشند ؛ چسب های اپوکسی به طور معمول پس از خشک شدن سخت و صلب می شوند و زمان خشک شدن آنها از چند دقیقه تا چند ساعت متغییر است در کل هر چقدر چسب ها سریعتر خشک شوند استحکام نهاییشان کمتر است از ویژگی‌های بهترین چسب های اپوکسی می توان به موارد زیر اشاره کرد .

پایداری در برابر لرزش و ارتعاشات
برخوردار از مقاومت های اولیه و نهایی
قدرت چسندگی بالا
عایق عالی الکتریسیته بودن
سازگار بودن با طیف وسیعی از مواد
عدم جمع شدن در هنگام خشک شدن
دوام بالا در شرایط سخت محیطی
ضد آب بودن
طول عمر حد اقل 50 سال
فشار , کشش و پیچش قابل تحمل
با توجه به نوعشان می توانند در دمای 95 تا 200 درجه سانتی گراد مقاومت کنند .
پاک شدن راحت چربی و آلودگی های بر روی آن

بهترین برند چسب های اپوکسی

برای خرید بهترین چسب اپوکسی باید این محصول را در برندهای معتبر خریداری نمود ؛ امروزه به دلیل تحریم ها و مشکلات در واردات از کشورهای اروپایی و امریکایی یا کانادایی رزین به ایران وارد نمی شود , ضمن اینکه بسیاری از برندهای ایرانی می توانند رزین را با قیمت بسیار بالا تهیه کنند و با قیمت مناسب به بازار عرضه نمایند به علاوه اینکه بهتر است رزین را زا فروشگاه های معتبر خریداری نمایید از بهترین برند و شرکت های تولید کننده رزین های با کیفیت ایرانی می توان به شرکت رزین فام , شرکت یشم , شرکت رزیتان , شرکت نقشینه فام , شرکت پرنیان رزین سبز اشاره نمود از معتبرترین برندهای رزین خارجی در ایران می توان رزین اپوکسی کره ای , رزین ترک , رزین تایوانی و نیز رزین آلمانی که تولید کننده آن برند ویکن آلمان است را نام برد .