علت بلند شدن چسب دوطرفه از سطح

علت بلند شدن چسب دوطرفه از سطح

علت بلند شدن چسب دوطرفه از سطح چیست ؟

فاصله گرفتن چسب دوطرفه یا به اصطلاح حباب انداختن چسب دوطرفه میتواند دلایل متعددی داشته باشد که مهمترین آنها عبارتند از :

چرب بودن یا مرطوب بودن سطوح
کیفیت چسب دوطرفه
زخمی بودن چسب دوطرفه که موجب هوا گرفتن میشود
همپوشانی نامناسب

کاربران عزیز و مشتریان از ما اغلب این سوال را دارند که چرا چسب دوطرفه از روی سطح بلند میشود . آیا این فاصله گرفتن یا به عبارتی حباب انداختن چسب دوطرفه از روی سطوح به دلیل بی کیفیت بودن آن است ؟ آیا میتوان حباب چسب را برطرف کرد ؟ آیا بلند شدن چسب از سطح کار نشانه آن است که دیگر نمیتوان چسب را استفاده کرد ؟

برای اینکه چسب دوطرفه بهتر بچسبد باید چکار کرد ؟

اول اینکه به فکر بهترین برند ها باشید چرا که چسب دوطرفه های نامرغوب تا کنون خسارات زیادی به کسب و کارها وارد کرده است زیرا بیشتر کارهایی که از چسب دوطرفه استفاده انبوه دارند خدمات سری کاری هستند و اگر چسب دوطرفه شما کیفیت مناسبی نداشته باشد خسارت کلی وارد میکنند ، به گونه ای که برخی استفاده های چسب دوطرفه دیگر قابل جداسازی نیستند . از این رو بدانید اولین علت بلند شدن چسب دوطرفه از روی سطوح برند و کیفیت نامرغوب است. و اما ما چه پیشنهادی به شما داریم ؟ما 5 برند چسب دوطرفه خارجی را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم که برندهایی کاملا تایید شده میباشد:

چسب آلمانی دوطرفه tesa
چسب آلمانی دوطرفه lohmann
چسب آلمانی دوطرفه atp
چسب آلمانی دوطرفه orafol
چسب آلمانی دوطرفه 3m

2. زیرسازی استاندارد

کار با چسب دوطرفه اورجینال قابل بازگشت نیست . یعنی شما زمانی که چسب دوطرفه را در مرحله همپوشانی قرار دادید نمیتوانید چسب را از روی سطوح جدا کنید . البته این مورد بستگی به سطح شما نیز دارد اما به هر حال بیشتر چسب های دوطرفه قابلیت جداسازی را بعد از همپوشانی ندارند . مخصوصا چسب های :

چسب دوطرفه پوست پیازی
چسب دوطرفه سیلیکونی
چسب دوطرفه ژله ای

بدین جهت سطح کار باید قبل از همپوشانی کاملا استاندارد باشد . برای این کار :

سطح را از هر گونه رطوبت ، چربی ها و ریزدانه ها پاک کنید
مراقب باشید که در حین همپوشانی چسب دوطرفه ، سطح کار در معرض آلودگی و جذب ریزدانه ها نباشد

3. همپوشانی استاندارد

دیگر فاکتور علت بلند شدن چسب دوطرفه از سطح کار همپوشانی غیر استاندارد چسب دوطرفه است . اینکه شما یک چسبکار ماهری باشید یا نه به اندازه های حائز اهمیت است که دغدغه این را داشته باشید که چسب دوطرفه اورجینال باشد یا نه . طرز همپوشانی ، پوشش دهی و کار ابزاری که با آن فشار بیرونی را برای ماندگار بودن چسب ایجاد میکند را از افراد با تجربه آموزش ببینید چرا که همانطور که در بالا ذکر شد کاربرد انبوه چسب دوطرفه به صورت سری کاری است و ممکن است با یک اشتباه خسارات بالایی به بار بیاید.

4. زخمی بودن یا زخمی شدن چسب دوطرفه

یک مشکل اساسی در برندهای متفرقه چسب دوطرفه وجود دارد که بسیاری عزیزان تا بعد از استفاده چسب متوجه آن نمیشوند . خام بودن چسب یا همان زخمی بودن چسب دوطرفه . این مشکل اساسا به مشکلات تولید برمیگردد که در زمان توزیع چسب مایع روی سطح لمینت ایجاد میشود . چسب دوطرفه ابتدا چسبی مایع است که در نهایت با ضخامت بسیار کم ایجاد میشود و قابلیت چسبندگی دوطرفه دارد . مراقب باشید به هنگام خرید چسب دوطرفه ، محصول خریداری شده شما دارای خامی نباشد.