ویژگیهای چسب دوطرفه با کیفیت

ویژگیهای چسب دوطرفه با کیفیت

ویژگیهای چسب دوطرفه با کیفیت

بسیاری کاربران و مشتریان عزیز از ما سوالاتی میپرسند که مرتبط با کیفیت چسبهای دورو هستند و مبنی بر اینکه اگر چسب دوطرفه فلان ویژگی را داشته باشد میتواند بهترین گزینه باشد و کیفیت کاری چسب تضمینی باشد ؟! برخی از این سوالات عبارتند از : اگر چسب دوطرفه ضخیم باشد کیفیت بهتری دارد ؟ اگر چسب دوطرفه سخت تر برش بخورد کیفیت بهتری دارد ؟ چسب دوطرفه پوست پیازی بهتر است یا فوم ؟ چسب دوطرفه شیشه ای بهتر است یا ژله ای ؟ اگر چسب دوطرفه در کارتن بسته بندی شده باشد کیفیت چسبندگی آن از چسب های باز با دوام تر است ؟ آیا چسبی که در لحظات اول چسبکاری روی سطح چسبیده میشود و بلند نمیشود کیفیت بهتری دارد ؟

چسبهای دوطرفه را اگر میخواهید بهتر بشناسید باید فاکتورهای کیفیت آنها را بشناسید مهمترین فاکتورهای یک چسب دوطرفه با کیفتی عبارتند از :

برند چسب دوطرفه
نوع چسب دوطرفه ( بر اساس متریال )
ضخامت چسب دوطرفه
تایم چسب
کیفیت سرتاسری چسب بر اساس نداشتن خامی ، پارگی و تفاوت ضخامت چسب

1. برند چسب دوطرفه

چسبهای دوطرفه بنردهای مختلفی دارد که بهترین آنها چسب های دوطرفه آلمانی میباشد . امروزه در بازار بسیاری برندهای متفرقه مخصوص چسبهای چینی دوطرفه توزیع میشود که حتی برخی وارد کنندگان چسب دوطرفه این برندها را به جای چسب آلمانی در بازار توزیع میکنند . این جعل برند و فروش فیک چسب ها تنها با تعویض روکش چسب میتواند عملی شود و در پروسه مصرف این چسب ها حتی نام برندهای اصلی نیز محبوبیت خود را از دست میدهد . بدین جهت مطمئن باشید که چسب دوطرفه برندهای برتر با از وارد کنندگان چسب دوطرفه آلمانی خریداری کنید . برای شناخت بهترین بنردهای آلمانی و آمریکایی نیز گزینه های زیر مد نظرتان باشد

2. نوع چسب دوطرفه

برخی از مصرف کنندگان تنها بر این تصور هستند که برای داشتن ویژگیهای چسب دوطرفه با کیفیت تنها باید چسبهای برند خریداری کنیم . با نگاهی به تولید انواع چسبهای دوطرفه میتوان دریافت که این دیدگاه کاملا اشتباه است چرا که هر مدل چسبی برای کاربردهیا خاصی تولید میشود . از این رو گونه های چسب دوطرفه را اگر بهتر بشناسیم هن میتوانیم بهترین چسب دوطرفه متناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنیم و هم ویژگیهای چسب دوطرفه با کیفیت را حفظ کنیم و نیازی به آزمون خطا در چسبکاری خود نداشته باشیم انواع چسبهای دوطرفه رایج عبارتند از :

چسب دوطرفه فوم
چسب دوطرفه شیشه ای
چسب دوطرفه پوست پیازی
چسب دوطرفه ژله ای
چسب دوطرفه پایه کلیشه
چسب دوطرفه بی رنگ
چسب دوطرفه ضد اب

3. ضخامت چسب دوطرفه

از دیگر ویژگیهای چسب دوطرفه با کیفیت که باید در نظر بگیریم ضخامت چسب انتخابی ماست . برای برخی کارها نمیتوانیم از چسبهای معمولی استفاده کنیم و بایستی حتما چسب دوطرفه فوم در اولویت باشد تا بهترین خاصیت چسبندگی را بتوانیم از چسب دریافت کنیم در برخی دیگر از کاربردها تا جایی که لازم است باید ضخامت چسب دوطرفه کم باشدتا بتوان چسبندگی ماندگار و بادوامی داشت در برخی کاربردها ضخامت چسب مهم نیست اما از نظر سرمایه ای که برای خرید چسب دوطرفه قرار است در نظر بگیریم این اهمیت دارد که چه ضخامتی از چسب دوطرفه خریداری شود در حالت کلی عوامل موثر در ویژگیهای چسب دوطرفه با کیفیت از نظر ضخامت عبارتند از :

همواری یا ناهمواری سطحی که قرار است چسبکاری شود
تماس سطح کار با رطوبت ( که در چسب های دوطرفه ضد آب اهمیت دارد )
متریال سطح کار شما
حجم سرمایه گذاری شما ( اگر چسبهای انتخاب همگی برای کارتان مناسب بودند )

4. تایم چسب دوطرفه

تایم چسب دوطرفه عددی است بر حسب دقیقه که در آن بازه زمانی 80 درصد خاصیت چسبندگی چسب دوطرفه روی سطح کار اعمال میشود . از مهمترین ویژگیهای چسب دوطرفه با کیفیت این است که بتواند در مدت زمانی که تعیین میشود خاصیت واقعی خود را نشان دهد . برخی مشتریان به ما میگویند که فلان چسب را خریداری کرده ایم اما بعد از 2 روز هنوز چسب نچسبیده و بخش هایی از آن از روی سطح کار بلند میشود .

5. کیفیت سرتاسری چسب دوطرفه

بعد از استفاده چسب دوطرفه در سطوح وسیع ، در بسیاری مواقع دیده میشود که رگه های خامی ، پارگی های چسب ، و تفاوت کیفیت چسبندگی در برخی نقاط و همچنین حباب های روی چسب دیده میشود و این میتواند بسیار ناخوشایند باشد . از ویژگیهای چسب دوطرفه با کیفیت آلمانی این است که فاقد این مشکلات هستند و نهایتا در برخی برندها اگر حباب یا خط هایی در رول چسب دیده اگر دیده میشود ، به هیچ وجه کیفیت چسبندگی چسب پایین نمی آید .