پاک کردن چسب قطره ای از روی دست

پاک کردن چسب قطره ای از روی دست

پاک کردن چسب قطره ای از روی دست

ماده اصلی تشکیل دهنده چسب قطره ای رازی  سیانواکریلات میباشد.و به دلیل قدرت این ماده در چسبندگی ، جدا کردن آن از پوست کار سختی است و در بسیاری موارد دردآور است.

روش اول :استفاده از آب و صابون

ساده ترین روش برای پاک کردن چسب قطره ای از روی پوست شستن دست با آب گرم و صابون است.اگر چسب قطره ای جدا نشد ، در ظرفی یک استکان آب و یک استکان آبلیمو را به همراه مقداری صابون بریزید و دست را در محلول ذکر شده فرو ببرید و بعد از 1 دقیقه ،دستتان را  با آب گرم و صابون بشویید.

 

روش دوم :استفاده از استون 

قسمتی از پوست که چسب به آن چسبیده را به استون آغشته کنید و چسب را بکنید.مایع استون (پاک کننده لاک ناخن)  را داخل یک ظرف کوچک بریزید، پوست را پنج دقیقه برای پاک کردن چسب در آن خیس کنید.سعی کنید به آرامی  چسب را پاک کنید.اگر چسب از پوست دستتان جدا نشد، چند دقیقه دیگر باید در استون بماند آن را از پوستتان جدا کنید.سپس .پوست خود را به طور کامل با صابون و آب گرم بشورید.برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست و خشک شدن آن  از یک کرم  مرطوب کننده غلیظ استفاده کنید.

 

روش سوم : استفاده از آب و نمک

اگر نگران اثرات  استفاده از استون بر روی پوست خود هستید، می توانید چسب  را با استفاده از نمک پاک کنید ، گرانول نمک به عنوان ماده ای جهت  خمیر کردن چسب خشک شده پوست به کار می رود با این حال، ابتدا نیاز دارید که ناحیه آسیب دیده را برای نرم کردن چسب در آب گرم خیس کنید.نمک را روی چسب بمالید ، دوباره آن را در آب گرم بشویید و سعی کنید چسب را از روی پوستجدا کنید..

چسب را با نمک تمیز کنید، ممکن است برای اثر بخشی نمک احتیاج باشد کمی فشار بیاورید.اسکراب کردن را حداقل یک دقیقه ادامه دهید.هنگامی که چسب شروع به لایه لایه شدن می کند ، ناحیه آغشتهب ه چسب  را دوباره 1 تا 2 دقیقه در آب گرم خیس کنید احتمالا حالا چسب سریع پاک می شود.آن قسمت را به طور کامل بشورید و از مرطوب کننده استفاده کنید.

اگر برخی از قسمت های چسب روی پوست شما باقی ماند، تمام فرایند را تکرار کنید.