چسب دوطرفه موکت و فرش

چسب دوطرفه موکت و فرش

چرا چسب دوطرفه

بیشترین کسانی که از چسب موکت میخواهند استفاده کنند مشتقیم به سرغ چسب های مایع میروند و شاید حتی تاکنون اسم چسب دوطرفه یا کاربرد این چسب ها را نشنیده اند . چسب های دوطرفه بهترین جایگزین برای چسب های مایع موکت است و میتوانید با یک بار استفاده تفاوت را احساس کنید . چرا چسب دوطرفه موکت ؟!!!

موکت و فرش از مهمترین لوازمات پوششی برای کف هستند . با اینکه امروزه کفپوش سرامیک به چشم می خورد اما بسیاری از مکان ها مانند نمایشگاه ها و خانه ها و…را امروزه با انواع موکت ها پوشش می دهند موکت نیز درانواع مختلفی مدرن و شیک ساده و طرح های گلدار زیبایی در بازار موجود می باشد که طرفداران خاص خود را نیزدارند اما هیچ گاه زیبایی موکت در کف اتاق بدون چسب زیبا نخواهد بود زیرا در صورت رفت و آمد افراد جابه جا می شوند و زیبایی خود را از دست خواهند داد برای چسباندن موکت هم انواع چسب های مختلف با انواع برندهای گوناگون مانند بل ، رازی ، قوام ، هل ، تزا و…موجود می باشد اما به عملکرد با کیفیت مارک های متفرقه نمی توان اطمینان داشت چسب موکت معمولا لایه ای بین دو اتصال ایجاد می کند که اگرکیفیت قابل قبولی نداشته باشد خساراتی را هم به دنبال خواهد داشت .

چسب دوطرفه حجم نیاز به چسب موکت را بسیار بهینه میکند
چسب های دوطرفه از خود ردی روی زمین باقی نمیگذارند و مانند چسب مایع کف زمین نیاز به شستشو ندارد
طرز اشتفاده از چسب دوطرفه بسیار آسان است
هزینه خرید چسب دوطرفه موکت نیز از چسب های مایع بصرفه تر میباشد

کاربرد چسبهای موکت در صنایع مختلف

اتصال موکت ها با سطح زمین بوسیله چسب باید توسط افراد مجرب صورت گیرد با اینکه استفاده این محصول در بسیاری از صنایع مانند تولیدات کیف و کفش ، تولید اسباب بازی و پارکت کاربرد دارد اما بیشترین کاربرد آنها برای چسباندن موکت در کف زمین و راه پله می باشد به طوری که بعد از اندازه گیری و قالب گیری موکت مقدار مناسب از چسب را با فرشه به سطوح مورد نظر بمالید و موکت را روی آن قرار دهید و تا نیم یا یک ساعت روی آن راه نروید تا خشک شود.

چسب 1414مخصوص چسباندن موکت

چسب های مخصوص چسباندن موکت انواع مختلفی دارند که بر پایه پلیمری ساخته می شوند یکی از این محصولات چسب پارکت 1414 است شکلی مانند مایع و با کیفیت هستند چسبندگی بالای آن باعث شده که در صنعت خودروسازی ، پارک و تولید کیف و کفش از آنها به کار برده شود به علت ترکیب تینر و بنزین با این چسب هنگام استفاده از قرار گرفتن در مقابل وسایل آتش زا خود داری کنید.

روش استفاده از چسب موکت

ابتدا محل اتصال را تمیز کنید محل چسب باید عاری از هر گونه آلودگی مثل چربی و جای چسب باشد و محل را خشک کنید برای کاربرد آسان تر بهتر است درجه حرارت لازمه را از روی چسب دریافت کنید و در شرایط لازم چسب را روی کف ریخته و با کاردک ان را صاف کرده .و موکت را بچسبانید و با کمی فشار برای خروج حباب ها اتصال انجام خواهد شد پس از 30 دقیقه می توان روی موکت حرکت کرد.

قبل از چسباندن موکت حتما از صاف و هم سطح بودن کف اطمینان داشته باشید درغیر این صورت بهتر است ترمیم گردد.
فرش و یا موکت نو را قبل از چسباندن چند ساعت روی زمین پهن کنید تا لبه ها بر روی زمین بخوابند.
لبه های موکت را در هنگام لول بودن موکت با زمین مماس کنید.
رول را با دقت روی چسب قرار داده و باز کنید و از روی موکت با قلتک صاف کنید که چین و چروک ایجاد نشود.