چسب دو طرفه بی رنگ یا چسب دوطرفه شیشه ای

چسب دو طرفه بی رنگ یا چسب دوطرفه شیشه ای

به طور کلی در دنیا دو نوع چسب دو طرفه بی رنگ یا چسب دوطرفه شیشه ای تولید میشود .

نوع اول نوعی چسب دوطرفه که یک نوار opp از دو طرف توسط محلول چسب پایه اکریلیک پوشیده شده و با هم یک لایه چسب دو طرفه شفاف یا بیرنگ را تشکیل داده اند .

چسب دو طرفه بی رنگ
چسب دو طرفه بی رنگ

این نوع چسب نوع مقرون به صرفه چسب دوطرفه بیرنگ میباشد که برای مصارف عمومی با کمترین تنش های محیطی طراحی شده و برای مصارف صنعتی با حضور تنش های رطوبطی و محیطی و حرارتی و … سازگار نیست و معمولا ضخامت لایه چسب این نوع چسب دوطرفه شفاف بیش از ۱۰۰ میکرون نمیباشد .

چسب دو طرفه بی رنگ

Colorless double-sided adhesive

معمولا مصرف این نوع چسب دو طرفه بیرنگ در صنایع دکوراتیو سبک میباشد و عمده تولیدات در آسیای شرقی و عمده واردات این نوع چسب دوطرفه شفاف در کشور ایران از چین است .

نوع دوم چسب دوطرفه بیرنگ نوعی چسب دوطرفه است که لایه چسب یک لایه فیلم پلی استر است که با محلول چسب پایه اکریلیک از دوسطح پوشیده شده است که به لحاظ فنی با چسب دوطرفه شیشه ای با لایه opp بسیار متفاوت است .

از جمله تفاوت های چسب های دوطرفه شفاف opp و پلی استر میتوان به مقاومت بسیار خوب چسب دوطرفه شفاف با فیلم پلی استر به حرارت و همچنین مقاومت در برابر تنش های مختلف محیطی اشاره کرد .

چسب دوطرفه بیرنگ با فیلم پلی استر نسبت به لرزش و رطوبت مقاومت خوبی داشته و حتی مقاومت خوبی نسبت به سیالات مختلف از جمله روغن ها دارد .

از دیگر مزیت های چسب دوطرفه شفاف با فیلم پلی استر میتوان به چسبیدن خوب به سطوح نچسب مانند پلی اتیلن و پلی پروپیلن و همچنین چسبندگی به سطوح زبر و خلل و فرج دارد اشاره نمود .

چسب دو طرفه شیشه ای با فیلم پلی استر مقاوت خوبی نسبت به اشعه ماورا بنفش (uv) و نور آفتاب دارد .

و مشخصه اصلی چسب دوطرفه بیرنگ به راحتی پاره نشدن توسط دست میباشد .