کاربرد چسب فوم

کاربرد چسب فوم

چسب باتکس قوطی

این چسب یکی از انواع چسب فوم است که با عنوان همه کاره شناخته می شود از آنها برای انوع از جمله فوم آکوستیک ابری یا همان شانه تخم مرغی استفاده می کنند البته برای مواردی که جنس زیرساخت یونولیت باشد و هدف شما از کاربرد چسب برای دیفیوز آکوستیک یونولیت باشد این چسب متناسب نمی باشد زیرا یونولیت به سرعت آب شده و چسب باتکس برای مواردی مناسب است که از آن به عنوان چسب قدرتمندی برای چسباندن فوم اکوستیک باشد یعنی در زمانی که جنس زیرساز فوم آکوستیک فوم پلی اتیلن باشد می توان از این چسب استفاده نمود.

چسب فوم دسته ی از عایق ها هستند که کار عایق صوتی ، جاذب پخشایشگر را انجام می دهند اگر چه نوع پنل آکوستیک در این چسب ها می تواند متفاوت باشند که آنها را در بازار با نام های فوم های پلی یورتان ، ابرهای آکوستیک ، مانند شانه های تخم مرغی و فوم هرمی می شناسند معمولا در بازار این چسب ها با نام چسب فوم آکوستیک شناخته نمی شوند و با توجه به اینکه فوم آکوستیک و… در هدف کاربرد آنها استفاده می شوند چسب ها با هم متفاوت هستند که درادامه به انواع انها اشاره خواهیم کرد . ( چسب فوم را با چسب دوطرفه فوم اشتباه نگیرید ).

چسب فوم بایسون

شرکت هلندی بایسون یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده در صنعت چسب است که محصولات آن در کشور ما با عنوان چسب فوم شناخته می شود آنها چون عاری از فعال کننده هستند بای چسباندن پنل های آکوستیک یونولیتی توصیه می شود.

چسب فوم UHU

این چسب قدرت بالایی در اتصالاتی نظیر انواع فوم ها از جمله یونولیت که در ساخت ماکت و کاردستی های یونولیتی به کار می برند استفاده می شوند از ویژگی های این چسب عدم خوردگی روی یونولیت است به همین دلیل برای چسباندن اکوستیک های جنس یونولیت مناسب هستند.

چسب آکواریم ماهی سیستا

چسب ماهی سیستا یک برند آلمانی است این چسب قدرت بالای چسبدگی زیادی دارد به همین دلیل متناسب با آکواریوم ، نصب شیشه و… است که در روی یونولیت هیچ خوردگی ایجاد نمی کنند چسب آواریوم سیستا قدرت چسبندگی بالایی در چسباندن یونولیت و برای ابر آکوستیک مانند شانه تخم مرغی دارند.

چسب صنعتی بل (BEL)

این چسب نیز به عنوان چسب همه کره در بازار شناخته می شود که قدرت بالایی در چسباندن انواع مواد نظیر فوم اکوستیک ابری و اسفنجی ( فوم هرمی، فوم شانه تخم مرغی ، فوم آکوستیک لاین و…) دارند البته چسب صنعتی بل متناسب برای یونولیت و پنل های آکوستیک نمی باشد زیرا سریعا آنها را آب می کند.

چسب اسپری تک گل

چسب تک گل اسپری نوعی چسب تک جزئی است که کارایی بالایی در کار دارد یکی از بیشترین کاربردآن استفاده به عنوان چسباندن انواع فوم آکوستیک اشاره کرد و متناسب برای یونولیت و پنل های آکوستیک های یونولیتی نیست تفاوت چسب اسپری با سایر چسب ها سرعت بالای چسباندن آنها است به طوری که در آنی از ثانیه پنل آکوستیک را نصب می چسباند و برای چسباندن موقت استفاده می شوند برای چسباندن بلندمدت چسب پاتکس و بل توصیه می شود .