چسب بوکسی

 

چسب بوکسی
چسب بوکسی

چسب بوکسی یک نوار پارچه‌ای با چسب آکرلیک است که معمولا برای آسیب‌های فیزیکی از آن استفاده می‌کنند و حدود 140% بیشتر از طول واقعی خود خاصیت کشسانی دارد. طبق نظریات مختلف اگر از این چسب بوکسی به درستی استفاده شود، می‌تواند درد را از  تاندون‌ها یا التهاب‌های ماهیچه‌ای خارج کند. در این صورت باعث بهبود شرایط ورزشکار می‌شود. قبل از چسب بوکسی شما باید بدانید که این چسب برای شرایط شما قابل  استفاده است یا خیر. چسب بوکسی به افراد زیر توصیه می‌شود:

  • کسانی که دچار آسیب‌های مفصل، تاندون یا ماهیچه شده‌اند.
  • اشخاصی که به بیماری‌هایی مثل آرتروز یا درد مفصل دچار هستند.
  • افرادی که ساعات زیادی در یک حالت می‌نشینند و دچار گردن‌درد و کمردرد می‌شوند.
  • افرادی که فعالیت بدنی زیادی انجام می‌دهند. مثل دوچرخه سواران یا دوندگان
  • کسانی که به دلیل نداشتن خواب مناسب دچار سردرد یا کمردرد می‌شوند.
  • همچنین کسامی که به مدت طولانی در حالت قوز کرده پشت میز می‌نشینند و افرادی که کار اداری دارند.

چسب بوکسی چه کاربردی دارد؟

یکی دیگر از مواردی که قبل از چسب بوکسی باید بدانید، اهمیت و هدف چسب بوکسی است. چسب بوکسی به دلیل نیروی کشسانی زیاد، پوست بدن را بالا می‌آورد. در این حالت جریان افزایش خون بیشتر می‌شود که باعث افزایش سرعت بهبودی ورزشکار می‌گردد. در واقع هدف اصلی این چسب‌ها، کاهش حرکت مفصل و جلوگیری از آسیب‌های بعدی است.

چسب بوکسی پس از چسب بوکسی می‌توانید آن را در محلی که احساس درد می‌کنید، استفاده کنید. اما استفاده از این چسب باید قبل از یخ درمانی باشد. زیرا این چسب با گرما خاصیت خود را پیدا می‌کند. به این معنا که اگر یخ روی پوست باشد، باعث کاهش میزان چسبندگی آن شده و در نتیجه اثر مطلوب خود را برای کاهش درد نخواهد گذاشت. چسب بوکسی برای قسمت‌های مختلف بدن از جمله ؛ زانوها، شانه ها، ساق قدامی (جلوی ساق)، آرنج و مچ‌ها قابل استفاده است و در صورت احساس درد در این نواحی، می‌توانید از آن استفاده کنید.

چسب بوکسی ST-CH03 یکی از محصولات چسب بوکسی فروشگاه ورزشی ارزان است که در چهار رنگ متنوع قابل عرضه است.